Jak to jest, że jedne z nas uparcie dążą do swoich celów, a inne poddają się już na starcie? Dlaczego niektóre z nas żyją w szczęśliwych związkach, a inne utknęły w relacjach bez przyszłości? Narzekamy na swoje życie, jednocześnie nie mając odwagi czegoś w nim zmienić… Co jest tego przyczyną? Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele! Zwykle jednak chodzi o brak pewności siebie i niskie poczucie własnej wartości! Jak wygonić z głowy natrętne myśli, które każą trwać przy tym co znane, ale niekoniecznie dla nas najlepsze? Jak stać się świadomą, pewną siebie kobietą i w końcu poczuć się dobrze w swoim ciele? Jesteś piękna taka, jaką stworzyła Cię natura! Jeśli jeszcze w to nie wierzysz, ten tekst może okazać się pomocny! 🙂

My – kobiety – często boimy się walczyć o swoje, wątpimy w swoje umiejętności. Zamiast pozytywnych cech naszego wyglądu, dostrzegamy tylko to, co nam w nim nie odpowiada. Częściej zadowalamy się półśrodkami: mamy średniego partnera, średnią pracę, bo nie wiedzieć czemu uparcie wierzymy w to, że na więcej nie zasługujemy.
Czujemy się z tym średnio, ale zamiast coś z tym zrobić – mówimy sobie – „takie jest życie” i kontynuujemy naszą „podróż donikąd”. Patrzymy na aktorów, modelki na okładkach kolorowych gazet, podziwiamy osoby, które coś w życiu osiągnęły i myślimy – „Ci to mają życie”.
Ale STOP! Pora przestać porównywać się do wszystkich naokoło – Ty również możesz sięgnąć gwiazd! Jeśli tylko pokochasz siebie!

Wyobraź sobie dwie sytuacje:
1) Przed lustrem staje mężczyzna. Co powie patrząc na swoje odbicie?
Zazwyczaj: „Wow! Ale ze mnie przystojniak!” 😀
I choćby dla Ciebie wyglądał jak kupka nieszczęścia, on dalej wierzy, że jest sobowtórem Brada Pitta! (Oczywiście Panowie też mają kompleksy. W większości jednak, w przeciwieństwie do kobiet, nie przeszkadza im to w codziennym funkcjonowaniu).
2) Przed lustrem staje kobieta. Co powie patrząc na swoje odbicie?
Najczęściej: „O nieee, wyglądam strasznie! Brzuch za duży, szara cera… (i tu zaczyna się 10-minutowy monolog na temat jej mankamentów).
I choćbyś była naprawdę śliczna, Ty dalej czujesz się jak brzydkie kaczątko i to Cię ogranicza! Nie opinie innych, nie wygląd, a to, co sama o sobie myślisz!
Właśnie nad tym powinnaś popracować, a ja Ci w tym pomogę! 🙂

Pomyśl… Czemu czasem jest tak, że piękna kobieta jest sama, a za tą na pozór przeciętną ugania się wianuszek adoratorów?
Odpowiedź jest prosta: ostatecznie w wartościowej relacji – nigdy nie chodzi o wygląd! Wygląd jest dodatkiem, a nie wartością samą w sobie!
Akceptacja siebie, pozytywne nastawienie, ciągły rozwój – to przepis na szczęśliwe życie!
Zaakceptowanie swojego wyglądu, nie zwalnia nas jednak z dbania o siebie! Schludny ubiór, przestrzeganie zasad higieny oraz dbanie o kondycję – jest wręcz naszym obowiązkiem, a dzięki temu ostatniemu zyskujemy nie tylko lepsze samopoczucie i sylwetkę, ale również zdrowie!

Kilka wskazówek ode mnie na początek:
– Przyciągasz to, czym jesteś! Jeśli czujesz się mniej atrakcyjna od innych to Twoje życie również takie będzie! Zaakceptuj siebie i swój wygląd! Uwierz, że jesteś piękna. Często się uśmiechaj, trzymaj głowę wysoko, patrz rozmówcy w oczy!
– Noś ubrania, dostosowane do Twojej figury, ale w których również (albo nawet przede wszystkim) czujesz się dobrze! 🙂
– Zaakceptuj swoje niedoskonałości. Pracuj nad tym, co możesz zmienić, nie przejmuj się rzeczami na które nie masz wpływu!
– Czy wiesz, że często cecha, która Tobie spędza sen z powiek, dla innych jest niemal niedostrzegalna? 🙂
– Dąż do najlepszej wersji siebie! Droga do samoakceptacji pełna jest wzlotów i upadków… Gorsze chwile zdarzają się każdemu. Nie przejmuj się nimi!
– Przyjmij zasadę: nowy dzień – nowy początek! Każdego dnia zyskujesz kolejną szansę na bycie szczęśliwą!
– Nie opieraj swojej wartości na opiniach innych. To nie ich zdanie jest ważne, a Twoje!

Ostatnią, a zarazem najważniejszą zasadą, do której sprowadzają się wszystkie powyższe jest:
– BĄDŹ SZCZĘŚLIWA SAMA ZE SOBĄ! Zobaczysz, że w momencie, kiedy do tego dojdziesz, cały świat zacznie Ci sprzyjać! Nagle wszystko potoczy się właściwym torem i wtedy zrozumiesz, że jeśli chcesz być traktowana z szacunkiem, jeśli chcesz coś w życiu osiągnąć, jeśli chcesz spotkać idealnego partnera – musisz w siebie uwierzyć, być świadoma swej wartości, a przede wszystkim – musisz sama siebie pokochać!
Trzymam za Ciebie kciuki! Powodzenia! 🙂

Autor: Kasia Wolna