Jesień pełna jest sprzeczności… Z jednej strony to pora kolorowych liści, ukradkowych promyków słońca i tańczących w powietrzu pajęczych niteczek (babie lato), z drugiej to: szaruga za oknem i długie, pełne odgłosów deszczu wieczory. Niestety, statystyki nie są dla jesieni łaskawe. Sugerują one, że to właśnie o tej porze roku część osób ulega tzw. depresji sezonowej. Na wskutek zmian aury i temperatury, robimy się senni, ospali, nie chce nam się wstawać z łóżka i coraz mniej rzeczy sprawia nam radość. O ile w pewnych granicach jest to dopuszczalne (z racji, że brak światła naturalnego i szarość otoczenia może działać na nas negatywnie), o tyle w momencie, gdy ten „jesienny smutek” zaczyna nam utrudniać codzienne funkcjonowanie – staje się problemem, którego nie należy bagatelizować!

Są jednak sposoby, które pomogą dostosować się do zmian pogodowych i emanować szczęściem również o tej porze roku. 🙂
Jakkolwiek Wy same o niej nie myślicie, jedno jest pewne – jesień da się lubić! 😀
A żeby zachęcić Was do podzielenia mojego zdania, poniżej zdradzam sekrety na to, jak uczynić z jesieni – swoją ulubioną porę roku (i nie, to nie przejęzyczenie)! 😉

UROKI JESIENI:

1. W długie, jesienne wieczory – znajdź czas tylko dla siebie! Z ulubionym płynem do kąpieli w jednej ręce i olejkiem w drugiej – urządź sobie domowe SPA. Wcale nie potrzeba luksusów, aby wieczorną kąpiel zamienić w relaksacyjny rytuał. Gorąca woda i unoszące się w powietrzu aromaty ulubionych kosmetyków pielęgnacyjnych, będą po ciężkim dniu idealnym sposobem na ukojenie ciała i duszy.

2. Po powrocie z pracy przebierz się w wygodne ubranie, zrób sobie herbatę i zaszyj się na sofie opatulona kocem, „w towarzystwie” ciekawej książki. W tej pozycji nawet najgorsza ulewa za oknem Ci nie straszna. Osobiście, w takim momencie uwielbiam patrzeć na to, co się dzieje na zewnątrz. Wtedy cieszę się, że mam to szczęście spędzać wieczór pod ciepłym kocykiem, w przytłumionym świetle lampki. 🙂

3. Zaopatrz się w różnego rodzaju świeczki. Na rynku obecnie jest ogromny wybór tego typu akcesoriów… Kolorowe, zapachowe, duże, małe (do wyboru do koloru) delikatnie rozświetlą ponure wnętrze i wprawią Cię w błogi nastrój.

4. Wbrew pozorom jesień to bardzo romantyczna pora! To teraz Twój mężczyzna ma największą okazję się wykazać! Zapomniałaś kurtki? Zbyt cienko się ubrałaś? Jest szansa, że Twój facet to zauważy (jeśli nie, to mu o tym powiedz) i posłuży ciepłym, męskim ramieniem!
Jesień to również idealny czas na randki. W restauracji lub w domu, w otoczeniu świec i nastrojowej muzyki – wichura za oknem tylko podkręci atmosferę panującą wewnątrz! 😉

5. Kiedy gorąca czekolada, bądź kawa mają smakować lepiej, jak nie wtedy, gdy na dworze chłód?!! Uważam, że knajpki w jesieni i w zimie mają dużo więcej uroku! Ludzie wchodzą zziębnięci, zrzucają z siebie kurtki i płaszcze po to, aby w cieple i spokoju, wypić gorącą, aromatyczną kawę! Zachęcam wstąpić do takowej od czasu do czasu. Kawa rozgrzeje i doda energii ciału, a umysł puśćcie wolno… i delektujcie się chwilą!

6. Pomimo tego, że podczas jesieni rzadziej wychodzimy na zewnątrz (brzydka pogoda, niższe temperatury) – wcale nie musimy zamykać się w domu na cztery spusty! Jesień to najlepszy czas na nadrabianie filmowych zaległości, także świetnym pomysłem może być np. wyjście do kina!

7. Jesień to również wspaniały czas dla miłośników mody! Parasole, kapelusze, ramoneski, palta, swetry – o tej porze roku Twoje wyczucie stylu w końcu ma szansę zostać docenione! W lecie ciężko wyrazić siebie za pomocą koszulki i krótkich spodenek! ;D W jesieni mamy okazję zaszaleć ze stylizacją – nic, tylko korzystać!

Mam nadzieję, że mój wpis przekonał Was nieco do tej humorzastej pory roku.
A jeśli nadal się wahacie, czy uznać jesień za znośną, mam w zanadrzu jeszcze jeden argument!

Jesień zwiastuje rychłą zimę! A w zimie są… święta!
Ja już odliczam, a Wy? 🙂

Autor: Kasia Wolna